• שקף 2

    הדף היומי. פשוט וברור כפי שמעולם לא שמעת, וב15 דקות בלבד.

  • שקף 1

    הדף היומי. פשוט וברור כפי שמעולם לא שמעת, וב15 דקות בלבד.

  • שקף 3

    הדף היומי. פשוט וברור כפי שמעולם לא שמעת, וב15 דקות בלבד.

לפניכם שיעורי הדף היומי להאזנה וצפייה של הדף היומי (גמרא תלמוד בבלי), באורך של כעשר דקות, בליווי סרטון עם תרשים הסוגיא. מטרת שיעורי דף יומי קצרים אלו לאפשר סידור דף הגמרא בראש בצורה ברורה ובהירה, כחזרה או כהכנה ללימוד דף יומי או גמרא בכלל, או גם כתחליף ללימוד הדף היומי, לאנשים עסוקים במיוחד.

אודות

ברוכים הבאים לאתר סיני!

לקבלת שיעורי הדף היומי לאימייל מידי יום בחינם פשוט מלא את האימייל שלך:

לאחר הרישום תקבל מייל שבו תאשר את ההרשמה.

(זה חינם, ואפשר לבטל ברגע)
.

לרשימת שיעורי הדף היומי לחצו כאן

למה עוד אתר עם שיעורים?

באופן ראשוני - כמה שיותר אתרי שיעורים יותר טוב. כך כל אחד ימצא את האתר שליבו חפץ וילמד שם. אך מעבר לכך, אתר סיני נועד לענות על צורך שאנו מאמינים שהוא חשוב, במיוחד לדורנו.

אנו חיים בדור עסוק מאוד. רצים משימה למשימה, עסוקים באלף ואחד ודברים, ובקושי מספיקים אף אחד מהם. אנחנו מאוד רוצים להכניס זמן משמעותי של לימוד תורה ליום, אך פשוט לא מוצאים לכך את הזמן או הפנאי הנפשי.

אתר סיני נועד לעזור לאנשים באמת עסוקים - ללמוד תורה בצורה משמעותית.

מה באתר?

הפרויקט הראשון שאנו עומלים עליו הוא הדף היומי הקצר. השאיפה היא לכסות דף בצורה רצינית, מסודרת אך מהירה ביותר. כך שגם האדם העסוק ביותר יוכל למצוא לעצמו עשר דקות ביום ולשמוע. כמובן שטוב יהיה אם לימוד קצר זה יוביל ללימוד ארוך יותר, אך גם אם לא - כבר טוב.

בתקופה הקרובה נוסיף בעז"ה גם שיעורי עיון, קצרים גם הם, בליווי "תרשים חי" של השיעור. בינתיים התחלנו שיעורים אלו על מסכת ברכות.

אנו מאמינים ששיעורים קצרים יכולים להביא הרבה תועלת לא רק לאנשים העסוקים עליהם דיברנו, אלא גם ללומדי דף יומי באורך מלא, ואולי אף לחובשי ספסלי בית המדרש. לעיתים דווקא סיכום קצר ומסודר של הדף או שיעור העיון יכול לסדר את הדברים בראש, אף יותר משיעור של ארבעים דקות ויותר. כך שניתן לנצל את השיעורים כחזרה על הלימוד או כהכנה לקראת הלימוד.

אינדקסים ופודקאסטים

כחלק מהשאיפה לתת לאנשים שכבר אינם יושבים בישיבה, אפשרות ללמוד תורה גם במהלך חיי היומיום, אתר סיני מנסה לרכז רשימה כל שיעורי האודיו והווידאו שישנם ברשת - בתוך אינדקס אתרים שנבנה לצורך העניין. במקביל אליו - ניתן להוריד גם סרגל כלים סיני, הכולל את כל האתרים של שיעורי האודיו ווידאו (ועוד) בצורה מסודרת לפי קטגוריות וסיווגים שונים.

כמו כן, האתר יוצר פודקאסטים תורניים ייחודיים, אליהם ניתן להירשם כדי לקבל התראות על שיעורים של רבנים ספצייפיים מרחבי הרשת (שירות זה עדיין בחיתוליו). גם זה כדי לאפשר לימוד תורה ברגעים הקטנים של ה"בין ובין" - במכונית, בזמן שטיפת הכלים, וכו' וכו'.

תודות

מעבר לכך שאין עוד מלבדו, יש עוד כמה שותפים חשובים -

תודה לאבי מורי, אפרים בריליאנט הי"ו, שבין השאר הוא גם גרפיקאי בחסד, שעזר בעיצוב האתר.

תודה לגיסי שי רלוי, שלוקח את הסיכום הכתוב והופך אותו לתרשים זרימה מקסים ונעים.

תודה לאלי כהן, שלוקח את התרשים והשיעור הקולי, והפך אותם לסרטון פלאש בטכנולוגיה שהוא עצמו פיתח לצורך העניין. אלי מלווה את האתר מראשיתו, ויזם וביצע את הרעיון של הפיכת השיעורים לסרטונים עם תרשימי זרימה.

תודה לחיים אמיר ולשלום פפיר על ייזום ומימון תמלול השיעורים.

תודה לדוד מטיאש שאירגן במשך שנים את מערכת השיעורים בטלפון, וכעת תודה לקול הלשון שמאשפרים זאת.

תודה לעמיחי מאיר שמגיה את הסיכומים הכתובים.

תודה לבית הכנסת אור ישרים, ולכולל הקהילתי שבתוכו בפרדס חנה, בראשות הרב שלמה קריספין שליט"א, הרב נדב מיטב ומר דוד כמוס, שאני זוכה להסתופף בין תלמידיה בעת הלימוד, ולהשתמש במשרדיה בעת ההקלטה. תודה גם לישיבת נחשון וישיבת זכרון יעקב שאיפשרו זאת בעבר.

ותודה לאתרי הר עציון, ישיבה, מורשת, שורש, תוכנת "דעת תורה", מערכת "קול הדעת" בפלאפון ומקור ראשון, שנותנים או נתנו במה להשמעת השיעורים גם דרכם.

וכמובן, תודה לאשתי הצדיקה שתחי' שבלי שהיתה מרשה לי לשבת שעות על גבי שעות מדי יום על השיעורים, לא היה כאן כלום (וגם לילדים המתוקים שמשתדלים לא להרעיש כשאבא מקליט...).

יהי רצון שהדברים יביאו תועלת ולהגברת לימוד התורה לרוחב ולעומק, בכל חלקי הציבור.

בברכה,

אורי בריליאנט

הדפסה דואל