• שקף 2

    הדף היומי. פשוט וברור כפי שמעולם לא שמעת, וב15 דקות בלבד.

  • שקף 1

    הדף היומי. פשוט וברור כפי שמעולם לא שמעת, וב15 דקות בלבד.

  • שקף 3

    הדף היומי. פשוט וברור כפי שמעולם לא שמעת, וב15 דקות בלבד.

לפניכם שיעורי הדף היומי להאזנה וצפייה של הדף היומי (גמרא תלמוד בבלי), באורך של כעשר דקות, בליווי סרטון עם תרשים הסוגיא. מטרת שיעורי דף יומי קצרים אלו לאפשר סידור דף הגמרא בראש בצורה ברורה ובהירה, כחזרה או כהכנה ללימוד דף יומי או גמרא בכלל, או גם כתחליף ללימוד הדף היומי, לאנשים עסוקים במיוחד.

הקדשת דפים במסכת סנהדרין

שלום לכולם!

בעז"ה ביום ראשון הקרוב נתחיל בלימוד מסכת סנהדרין. אנו שואפים בעז"ה להרחיב את פעילות האתר, הן במספר הלומדים והן בתוכן המוצע בו. נשמח מאוד אם תקחו חלק ותעזרו להרחבה זו, בכך שתקדישו דף ממסכת סנהדרין. ההקדשות יושמעו בתחילת השיעור עם ציון ההקדשה ושם המקדיש (לא חובה כמובן). ניתן להקדיש דף באחד או שני המסלולים הבאים:

א. עזרה בפרסום האתר

כל לומד שישלח לנו מייל (שלחו מייל כאן) בו יכתוב שתלה שלט במקום ציבורי כמו בית כנסת או מקום עבודה, בתוספת המלצה אישית עם שמו בשלט, יוכל להקדיש דף ממסכת סנהדרין. ניתן לראות את דפי המסכת בלוח השנה של הדף יומי וההקדשות (אמנם ניתן להקדיש גם דף שכבר הוקדש אם יש צורך). כמו כן, ניתן לשלוח מייל לכמות יפה של אנשים שייתכן שיתעניינו בשיעורים. אנו מודעים לזה שרבים מכם כבר שלחו מיילים ותלו שלטים, אולם נשמח אם מי שרוצה להקדיש יעשה זאת שוב.

ניתן להוריד ולהדפיס שלט על סנהדרין כאן.

שלטים נוספים ניתן למצוא כאן.

ב. עזרה במימון שיעורים באורך מלא

חשבנו לנסות לקיים שיעורים באורך מלא (במקביל לשיעורים הקצרים). השיעורים יהיו מוסרטים, כאשר ישולבו בהם בזה אחר זה - קטע מתוך הסרטון עם התרשים, ואחריו קריאת אותו הקטע מתוך הגמרא עצמה (כאשר רואים את דף הגמרא עם העכבר המאיר את המילים אותם קוראים בשיעור). אחר כך שוב קטע מהסרטון ושוב קריאה מהגמרא, וכן הלאה.

כיום (ב"ה!) מושקעים באתר סיני כ-7 שעות מדי יום (מפוצלים על פני כמה אנשים). כדי לעשות שיעורים באורך מלא הדבר יוסיף עוד כשעתיים עבודה, דבר שלא יתאפשר ללא מימון. כיוון שאיננו רוצים לגבות תשלום עבור השיעורים, אנו בודקים אפשרות של התחלת הפרוייקט על בסיס הקדשת דפים על ידי הלומדים.

אנו מנסים את הפרק השני (אם יאסף סכום מספיק), ואם ילך טוב ויהיה לזה ביקוש, בעז"ה נמשיך הלאה. אם לא יאסף סכום מספיק לטובת העניין, נשתמש בכסף להמשך קידום השיעורים הרגילים ו/או למימון העוסקים במלאכה.

ניתן לראות אלו דפים שכבר הוקדשו בלוח השנה של הדף יומי וההקדשות,

ושם ניתן להקדיש דפים על ידי לחיצה על כפתור התרומות שמימין ללוח השנה (מתחת ל"מדחום"). כדי לתרום יש צורך בכרטיס אשראי עם 16 ספרות, וגם להסתדר טיפטיפה עם אנגלית. מי שמתקשה, יכול לפנות אלינו כאן.

כמו כן, ניתן לשלוח צ'ק על שם אורי בריליאנט (לסמן "למוטב בלבד") לכתובת שדרות הדקל 102/29 בית שמש (מיקוד 99510).

כמובן שאיננו מנסים להלחיץ, וגם מי שלא עוזר מוזמן בשמחה להשמיך להאזין וללמוד משיעורי האתר.

נשמח לדעתכם ולהערותיכם לשיפור היוזמה בהערות כאן למטה!

[הערה חשובה: כל התרומות נרשמות בתור הכנסות כ"עוסק פטור" ולא כחלק מעמותה (אין עמותה), וממילא אין כאן סעיף 46 (החזר מס). על כל תרומה נכתבת קבלה. אם תרצו לחסוך מאיתנו את הצורך בשליחת הקבלה חזרה אליכם - אנא ציינו זאת (שוב - הקבלה בכל מקרה נכתבת, איך אם אין לכם צורך בקבלתה - מה טוב.]